Your search results

POPIS PODSTATY

Hlavním důvodem projektu je vybudování 2 samostatných objektů určených pro bydlení za účelem jejich dalšího prodeje, s možností přiřazení dvou různých čísel popisných. Prioritním cílem je dát za vznik novým příležitostem pro bydlení v klidné lokalitě, což by mělo zároveň napomoct ke stabilizaci obyvatelstva obce Rohatec.
Konktrétně máme v záměru vybudovat 27 bytových jednotek o různých velikostech, každá s vlastním kuchyňským koutem, wc, koupelnou, lodžií a skladovací kójí. Dojde k zásadní rekonstrukci tří podlaží a k střešní nástavbě podlaží čtvrtého, celkem tedy vzniknou čtyři využitelná poschodí. Bytové jednotky budou rozličných velikostí, od 1 + kk až po 4 + kk,, což objekt činí dostupný široké škále potencionálních zájemců o nové bydlení. K bydlení jsou zcela vyhrazeny první, druhé a třetí nadzemní podlaží.

Ve svém podnikatelském záměru myslíme i na kvalitní zázemí pro budoucí obyvatele domu i pro obyvatele celé obce a blízkého okolí. V prvním podzemním podlaží totiž vzniknou mimo 29 sklepních kójí, kotelny, dvou kočárkáren/koláren, herny a úklidové místnosti především také dva zajímavé prostory pro komerční účely s vlastním zázemím situované směrem do ulice.

Zajímavější komerční prostor se zázemím o velkosti 80,50 m2 disponuje bezbariérovým přístupem a má minimální nároky na dodatečné stavební úpravy, neboť zůstává jako otevřený prostor k dokončení. Existuje zde také možnost dodatečně vybourat velká okna. Vzhledem k lokalitě se ale spíše než komerční účel využití tohoto prostoru nabízí například zubní ordinace, veterinární ordinace, kadeřnictví či wellness. Vzniká tak jedinečná možnost pro zavedení nových kvalitních občanských služeb, díky kterým zde budou pravidelně a rádi docházet nejen obyvatelé domu. Druhý komerční prostor s vlastním zázemím o velikosti 35,60 m2 může posloužit jako kancelář, zázemí malé firmy, nebo cokoliv, co si neklade velké nároky na zásobování. Vstup je totiž možný pouze po schodech. Pro potencionální zájemce by oba komerční prostory mohli být přitažlivé zejména nižší cenou, která je dána lokalizací budovy.

Úprava přilehlých pozemků k objektu – budoucího bytového domu je taktéž nedílnou součástí podnikatelského záměru. Zde bude cílem vytvořit dostatečné množství parkovacích míst. Zbylé prostory pozemků boudou využity pro vybudování potřebného zázemí, přičemž bude osazena také nová veřejná zeleň. Vybudování přípojných míst k objektu je pak samozřejmostí.

TECHNICKÉ A TECHNOLOGICKÉ ŘEŠENÍ PROJEKTU

OBVODOVÉ ZDIVO

Stávající obvodová konstrukce z betonových panelů bude zateplena systémem ETICS. Nová zděná konstrukce obvodového zdiva bude provedena buď jako zděná z keramických bloků na tepelně izolační maltu případně jako lehká ocelová nebo dřevěná konstrukce se zateplením ETICS. Přesný systém bude zvolen po statickém výpočtu.

MEZIBYTOVÉ STĚNY

Mezi bytové stěny budou vyzděny z keramických tvarovek se zvýšenou zvukovou izolačních schopností tl. 300 mm.

PŘÍČKOVKY

Příčky ve stávajících podlaží jsou řešeny jako kombinované a to zděné z keramických tvarovek a ze sádrokartonu, v novém podlaží dojde ke zpřesnění systému po statickém výpočtu.

VODOROVNÉ KONSTRUKCE

Stávající stropy jsou tvořeny železobetonovými panely. Strop nad novou částí bude železobetonový případně ocelový nebo dřevěný a to s ohledem na statický výpočet. Stropy budou opatřeny sádrokartonovým podhledem pro vedení instalací. Vnitřní schodiště je plánováno jako železobetonové, venkovní schodiště jako ocelové nosné konstrukce.

STŘECHA

Nosná konstrukce střechy bude zároveň tvořit i strop nad novou částí, tedy nad 3. nadzemním podlažím. Stávající části střechy jsou tvořeny nosnou konstrukcí stropů ze železobetonových panelů. Stávající krytina z asfaltových pásů bude nahrazena poplastovanými plechy, stejně jako nová střešní část. Klempířské konstrukce budou rovněž z poplastovaného plechu.

Zateplení - systém Etics

Ukázka obkladu Calipso

POVRCHY STĚN

Vnitřní stěny – vápenné štukové omítky s nátěrem (Primalex Plus)
Stropy – sádrokartonový podhled malba bílá na stěnách a stropech (Primalex Plus)

Koupelna

Obklad série Calipso rozměr 30 x 45 cm do v. 210 cm – možnost kombinace z 8 odstínů (béžová, krémová, hnědá, šedá, světle šedá, oranžová, zelená, světle zelená), spárovací hmota dle vybrané barevné varianty, plastové hranaté ukončovací rohy dle vybrané barevné varianty.

WC

Obklad série Calipso rozměr 30 x 45 cm do v. 150 cm – možnost kombinace z 8 odstínů (béžová, krémová, hnědá, šedá, světle šedá, oranžová, zelená, světle zelená), spárovací hmota dle vybrané barevné varianty, plastové hranaté ukončovací rohy dle vybrané barevné varianty.

OKNA A DVEŘE

Dveře

Vnitřní bytové dveře (WC, koupelny) – hladké plné s obložkovou zárubní – typ Smart 1, dekor lamino javor/třešeň morgana/wenge jakr, kování (klika-klika), zámek dozický, bez prahu.

Vnitřní bytové dveře (pokoje) – hladké částečně prosklené s obložkovou zárubní – typ Smart 2s, dekor lamino javor/třešeň morgana/wenge jakr, kování (klika-klika), zámek dozický, sklo kůra čirá, zasklívací lišta obalovaná v dekoru dveří, bez prahu.

Vchodové dveře do bytu – protipožářní plné hladké s kovovou zárubní, typ Forarch 1, dekor nerez, zámek vložkový FAB, bezpečnostní kování (klika-koule), kukátko, dřev. Práh.

Okna

Plastová, bílá, sedmikomorový systém s dvojím těsněním zasklení izolačním dvojsklem, U zasklení = 1,1 W/m2K, otvíravá případně otvíravá a sklopná.
Vnitřní parapety barvy bílé, venkovní parapet poplastovaný plech.

PODLAHOVÉ KRYTINY

Společné prostory a schodiště

Keramická dlažba RAKO TAURUS rozměr 30 x 30 cm, výběr ze 6-ti základních odstínů, spárovací hmota dle vybrané barevné varianty.

Balkony a lodžie

Mrazuvzdorná keramická dlažba rozměr 30 x 30 cm, spárovací hmota dle vybrané barevné varianty.

Byty – pokoje

Laminátová plovoucí podlaha Egger 31, tl. 7mm, užitná třída 31 – výběr z 9 dekorů soklové lišty  v dekoru, přechodové lišty.

Byty – koupelna, WC

Dlažba série Calipso rozměr 30 x 30cm – možnost výběru ze 4 odstínů (hnědá/šedá /zelená /oranžová), spárovací hmota dle vybrané barevné varianty.

VYTÁPĚNÍ

Vytápění ústřední pomocí plynových kotlů umístěných v kotelně domu.
Každý byt má vlastní měření tepla.
Rozvod ústředního topení a stupačky v ocelovém potrubí. Otopná tělesa desková s regulačním ventilem a dálkovým odpočtem tepla, spodní napojení v koupelně otopný žebřík s elektrickou topnou tyčí.

ZAŘIZOVACÍ PŘEDMĚTY

Koupelna

Keramické umyvadlo, barva bílá, chromový sifon, páková stojánková baterie s výpusti, akrylátová vana vč. příslušenství, plastový vanový sifon, nástěnná vanová baterie s pevným držákem sprchy.

WC

Keramické závěsné WC se zazděnou nádrží – typ „Geberit“, barva bílá, plastové sedátko, ovládací tlačítko bílé, keramické umývátko, páková stojánková baterie bez výpusti, chromový sifon.

ROZVODY – ODPADY A VODA

Odpadní plastové potrubí v koupelně pro vanu, umyvadlo a pračku z plastových odpadních trub.
Odpadní potrubí v KK pro dřez a myčku nádobí z plastových odpadních trub.
Příprava pro připojení dřezové stojánkové baterie v KK a příprava na připojení myčky nádobí, příprava pro připojení automatické pračky, přívod studené vody ukončený pračkovým kulovým ventilem a odpad ukončený plastovým pračkovým podmítkovým sifonem.
Rozvod studené a teplé vody po bytě v plastovém potrubí (teplá a studená voda do koupelny, WC a kuchyně).

VZDUCHOTECHNIKA

Ventilátor v koupelně s časovým doběhem, samostatné ovládání tlačítkem.
Přívod potrubí pro připojení digestoře v kuchyni.
přístroj domácího telefonu za vstupními dveřmi

TERASY A PŘEDZAHRÁDKY

Ploty mezi předzahrádkami z ocelových sloupků s poplastovaným pletivem.
Terasa z betonových dlaždic 50/50 cm do hutněného štěrkového lože.

Compare Listings